Jaki jest czas oczekiwania na gotowe zdjęcia?

Czas oczekiwania na zdjęcie jest warunkowany stopniem technicznego skomplikowania fotografii (czy wymaga ona specjalistycznej obróbki, np. zdjęcia HDR) oraz warunkami zewnętrznymi, np. zapotrzebowaniem na konkretne warunki plenerowe. Istotna jest także ilość zamówionych zdjęć i to, czy wymaga ona od fotografa podróży lub pracy w nietypowych warunkach (np. wyłącznie zdjęcia nocne). Czas realizacji fotografii ustalamy indywidualnie przy składaniu zamówienia.

W jakiej formie przekażecie nam zdjęcia?

Zdjęcia przekazujemy drogą internetową (mail lub FTP) oraz, na życzenie, na płycie DVD ze specjalnym nadrukiem. Możemy przygotować zdjęcia w dwóch formatach: do druku (wysoka rozdzielczość, pliki nieskompresowane) oraz na stronę internetową.

Czy cena klipu zależy od jego długości?

Cena klipu jest warunkowana przede wszystkim stopniem skomplikowania produkcji. Dotyczy to zapotrzebowania na konkretne lokalizacje (czy są w pobliżu, czy też wymagają wyjazdu ekipy), ich dostępności w przestrzeni (zdjęcia np. na terenie lotniska czy portu wymagają załatwiania formalności) i czasie (gdy np. trzeba poczekać na kwitnienie pól rzepaku, żeby uzyskać pożądany efekt żółtego pola). Kolejna sprawa to ewentualne zapotrzebowanie na osoby wypowiadające się w filmie (czy na nas spoczywa obowiązek umawiania ich i np. szukania specjalistów), muzykę (czy może być pobrana z bezpłatnych serwisów na licencji CC, czy też ma być specjalnie skomponowana) oraz zdjęcia specjalne i wykorzystanie nietypowej grafiki. Istotne jest też to, czy zamawiający przychodzi z opracowanym już pomysłem na klip, czy też zaczynamy od tworzenia od podstaw scenariusza produkcji. Jakość materiałów nie wpływa bezpośrednio na cenę, wszystkie filmy są kręcone w jakości HD i dostarczane na płycie DVD umożliwiającej ich emisję w telewizji lub wykorzystanie jako osobny materiał reklamowy. Dodatkowo tworzymy wersję skompresowaną gotową do publikacji w Internecie, np. na YouTube.