Jaki jest koszt wykonania strony internetowej oraz jak długo trwa jej wykonanie?

Strony internetowe różnią się szeregiem parametrów, dlatego trudno jest ustalić sztywną cenę. Przed przyjęciem zlecenia szczegółowo omawiamy z klientem jego oczekiwania i ustalamy zadania jakie strona ma realizować, określamy potrzebne elementy funkcjonalne i ilość materiałów, które muszą znaleźć się w serwisie. Dzięki temu wiemy, jaki jest zakres prac do wykonania i możemy ustalić cenę strony, która obejmuje projekt graficzny, instalację, konfigurację oraz wdrożenie strony. Prace nad budową strony internetowej dzielimy na trzy etapy: przygotowanie projektu, instalowanie systemu oraz wprowadzanie materiałów na stronę. Standardowo przyjmujemy, że czas realizacji takiego zamówienia trwa miesiąc, ale przy bardziej zaawansowanych serwisach może trwać to dłużej.

Czy można samodzielnie modyfikować lub wprowadzać nowe elementy na stronę internetową?

Oczywiście. To największa zaleta systemu CMS, w którym wykonujemy strony internetowe. Po zakończeniu prac nad stroną przeprowadzamy szkolenia i uczymy klienta samodzielnego wprowadzania materiałów. Udzielamy również trzymiesięcznego wsparcia w zakresie podstawowej obsługi strony internetowej.

Czy aktualizacja strony internetowej jest potrzebna?

Tak, zaniedbanie tego może doprowadzić do problemów ze stroną, np. włamania czy zawirusowania, którego konsekwencją jest blokada w wyszukiwarce Google. Nasza firma oferuje abonamentową usługę opieki nad stroną, w ramach której na bieżąco instalujemy potrzebne aktualizacje. Możemy również wykonać tę usługę osobno, na życzenie klienta.

Czy hosting zawiera opiekę nad stroną?

Hosting to jedynie utrzymywanie strony i kont pocztowych na serwerze, tworzenie cyklicznych backupów itp. Opieka nad stroną wymaga odrębnej umowy, gwarantuje ona cykliczną aktualizację systemu CMS, co poprawia bezpieczeństwo, pomoc we wprowadzaniu nowych materiałów na stronę oraz wsparcie techniczne dotyczące obsługi systemu CMS. Opieka nie obejmuje zmian w strukturze strony, jej rozbudowy, zmian szaty graficznej czy naprawy błędów powstałych z winy użytkownika.

Jak wygląda gwarancja na wykonaną stronę internetową?

Na wykonany przez siebie serwis internetowy udzielamy gwarancji na okres jednego roku od dnia jego odebrania przez klienta. Zobowiązujemy się do usunięcia wszelkich nieprawidłowości w funkcjonowaniu serwisu w terminie nie dłuższym niż 14 dni kalendarzowych od dnia zgłoszenia usterki przez użytkownika. Udzielimy wszelkiej pomocy technicznej w zakresie funkcjonowania i obsługi wykonanego serwisu internetowego przez okres 90 dni kalendarzowych od dnia przyjęcia serwisu przez klienta. Gwarancja nie obejmuje rozbudowania strony lub stworzenia nowej funkcjonalności, zmian w grafice, aktualizacji systemu CMS itp.

Na czym polega pozycjonowanie strony internetowej?

Pozycjonowanie polega na użyciu mechanizmów, które wpłyną na wysoką pozycję strony w wyszukiwarkach internetowych. Dążymy do tego, aby strona pojawiła sie w pierwszych 10 wynikach wyszukiwania i wyłącznie za takie pozycje pobieramy opłaty. Przede wszystkim trzeba określić tzw. słowa kluczowe, czyli hasła, jakie potencjalny klient wpisuje w wyszukiwarkę, żeby znaleźć nasz towar czy usługę. Po ich znalezieniu możemy wycenić usługę i przystąpić do pozycjonowania. Proces ten trwa przeciętnie od kilku tygodni do kilku miesięcy, klient otrzymuje dokładne raporty o efektach naszych działań.